Вугільна дієта

Нескінченне прагнення до схуднення змушує жінок знаходити все нові способи, як досягти бажаної мети. Серед величезного розмаїття сучасних методик і засобів для схуднення часом ігноруються старі і перевірені часом препарати, одним з яких є активоване вугілля. Давно забуте засіб часом краще, ніж дорогі новомодні препарати.

Вугільна детокс дієта - перевірена часом методика детоксикації і зниження ваги

Активоване вугілля - здавна відомий лікарський засіб у вигляді чорних таблеток без смаку і запаху, дешеве і доступне, є в аптечці практично кожної людини. Вугілля - це природний сорбент, одержуваний шляхом спалювання деревини, речовина, здатна поглинати шкідливі для організму отрути, токсини. Показання до застосування вугілля охоплюють весь спектр отруєнь, розладів шлункової і кишкової діяльності, в тому числі метеоризм, надмірне газоутворення в кишечнику, підвищену секрецію в шлунку соляної кислоти, а також різноманітні алергічні прояви. В інструкції по застосуванню не сказано про те, що вугілля можна використовувати в якості засобу для схуднення, але багато важливі відкриття в медицині зроблені випадково, коли абсолютно несподівано відкривається нове корисне властивість ліки.

Вугільна дієта, як спосіб очищення організму з додатковим ефектом схуднення

Дієтологи вже давно помітили, як корисний вугілля для тих, що худнуть людей, тому прирівнюють його до ефективних харчових добавок для схуднення. Активоване вугілля сам по собі не впливає на зменшення зайвої ваги, сорбент лише прибирає накопичився "сміття" з організму, і така "генеральне прибирання" згодом сприяє зниженню ваги. В процесі життєдіяльності в кишечнику накопичуються відходи, шлаки, отрути, токсини. Активоване вугілля є своєрідним фільтром для цього сміття. Детокс дієта спрямована, в першу чергу, на оздоровлення організму шляхом очищення, і тільки в другу чергу - на зниження ваги.

Вчений Фролькіс Ст. Ст. провів з лабораторними тваринами експеримент, в результаті якого вдалося довести, що тварини, які мають у своєму раціоні деревне вугілля, жили на 30-40% довше. Це пояснюється тим, що старіння відбувається внаслідок зашлакованості організму токсинами і вільними радикалами, а вугілля відмінно виводить ці отрути.

Система живлення і методика прийому вугілля

Тривалість одного курсу вугільної дієти не повинна перевищувати 10 днів, після чого слідують 10 днів перерви. Для досягнення бажаного результату рекомендується провести не менше трьох курсів. Вугільні таблетки потрібно пити за 1 годину до їжі. Детокс дієта передбачає дотримання відповідного раціону харчування - виключення всього солодкого, солоного, жирного, алкогольного. Бажано дотримуватися основних принципів правильного харчування. Щодня необхідно приймати вітаміни, при цьому прийом вугілля і вітамінів повинен розділяти як мінімум тригодинний проміжок часу.

Існує кілька схем прийому вугілля.

  1. Рівномірний розподіл 10 таблеток на весь день.
  2. Поступове нарощування необхідної кількості таблеток за одноразовий ранковий прийом. У цьому випадку дієта починається з трьох таблеток натщесерце і кожен день кількість таблеток збільшується на одну акцію до досягнення необхідної дози. Добова доза розраховується так: 1 таблетка 0,25 г на 10 кг маси тіла. Тобто, на 60 кг знадобиться 6 таблеток.
  3. Одноразовий ранковий прийом натщесерце необхідної добової дозування таблеток (одна таблетка на 10 кг маси тіла).

Не небезпечна для здоров'я вугільна дієта для схуднення?

Вугільна дієта набирає популярність, у тому числі завдяки своїй доступності, але реально скинути непотрібні кілограми, не пошкодивши при цьому своєму здоров'ю? На цей рахунок склалося два різні думки. Розробники цієї оригінальної методики і люди, успішно випробували її на собі, стверджують, що за умови відповідного харчування можна позбутися від 2 кг у тиждень, і це ніскільки не зашкодило їхньому здоров'ю. У медиків інша думка на цей рахунок. Лікарі попереджають, що регулярне вживання сорбентів викликає авітаміноз, порушення обміну речовин і може сильно зашкодити роботі ШКТ. Тому лікарська рекомендація така: з метою очищення організму приймати не більше 4-8 таблеток на добу не довше 4-х днів.

Протипоказання до регулярного прийому активованого вугілля:

  • виразкові захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
  • кровотечі ШКТ;
  • лікування іншими лікарськими препаратами;
  • вагітність, лактація;
  • прийом протизаплідних препаратів.

В якості побічних дій можуть спостерігатися запор, діарея, порушення всмоктування з шлунково-кишковим трактом поживних речовин, гіповітаміноз.

Як правильно схуднути, використовуючи вугілля?

Рекомендується використовувати активоване вугілля тільки в якості допоміжного засобу, доповнюючи будь-яку обрану дієтичну систему живлення фізичними вправами, антицелюлітними масажами і обгортаннями. У комплексному застосуванні навіть звичайний деревне вугілля здатний створити диво!

Читай також: