Веганська дієта

З кожним роком відсоток людей, практикуючих веганство, зростає. Від м'ясних продуктів відмовляються з етичних, релігійних або екологічних причин, а деякі стають веганами в надії скинути зайву вагу. У цій статті мова піде про дієвої веганскої дієти.

Що таке веганська дієта?

Веганство являє собою повну відмову від будь-яких продуктів тваринного походження. Серед них м'ясо, птиця, риба, яйця, молочні продукти і навіть мед і желатин. Вегани також виступають проти виробів з натурального хутра або шкіри і в більшості своїй не підтримують проведення дослідів на тваринах. Вегетаріанцями або веганами були Піфагор, Сократ, Платон, Арістотель, Леонардо да Вінчі, Ісаак Ньютон, Лев Толстой та багато інших. В останні кілька десятиліть спостерігається підвищений інтерес до веганству та його підтипів - фрукторианству і сироїдіння.

Веганство - дієта для схуднення?

Веганство як спосіб життя має мало спільного з дієтою, але є й ті, хто відмовляється від м'ясних продуктів в надії схуднути. За статистикою серед веганів більше струнких людей, ніж серед м'ясоїдів, але є й інші дані. Близько 30% підлітків поправляються на 5-6 кг у перші кілька років відмови від м'яса. Це відбувається через заміну м'ясних продуктів фастфудом, смаженої і солоною їжею, солодким. Тому тим, хто хоче схуднути швидко на веганстве, варто переглянути свій спосіб життя і ретельно обміркувати складання раціону.

Як швидко схуднути вегану: поради дієтологів

Багато дієтологів-вегетаріанці стверджують, що схуднути, виключивши зі свого раціону м'ясні продукти, досить легко. Достатньо лише харчуватися здоровою, збалансованою їжею. Кім Барнуин і Рорі Фрідман, автори веганского бестселера "Худа стерва", діляться зі своїми читачами кількома порадами, які допоможуть схуднути на веганстве і оздоровити свій організм.

Рада перший: якщо хочете легко схуднути, забудьте про фастфуді

Так, у складі чіпсів немає м'яса, але вони містять стільки калорій і трансжирів, що вже краще з'їсти шматок яловичини, ніж пачку хрусткої картоплі. Від вермішелі швидкого приготування можна заробити виразку шлунку, а кока-кола більше підходить для того, щоб відчищати від накипу чайник. Правильне харчування - ось головний помічник у схудненні. Харчуючись здоровими продуктами, можна навчитися контролювати свій апетит, і тоді будь-яка нестрога дієта перестане бути для вас тортурами. Варто відмовитися від кави: він забруднює організм, надає навантаження на серце і провокує переїдання.

Порада друга: приділяйте увагу овочам і фруктам

Полиці магазинів завалені різними видами соєвих продуктів. Однак аж ніяк не ці мясозаменители повинні складати основу раціону вегана. Найкраще вживати ягоди, фрукти, овочі, бобові, зернові, гриби і горіхи. Ці продукти мають натуральний склад і допоможуть вам схуднути. З них можна приготувати безліч корисних і різноманітних страв. Наприклад, овочі можна не тільки їсти сирими, але і варити і тушкувати, що теж буде дуже смачно.

Порада третя: слідкуйте за складом страв

Не всі знають, що деякі види алкоголю, кондитерських виробів і морозива є не веганскими продуктами: в них можуть міститися лецитин, желатин та інші інгредієнти подібного роду. Однак і це обмеження в харчуванні піде тільки на користь. Солодощі доведеться готувати самими з "перевірених" продуктів, а це, безсумнівно, обмежить їх вживання.

Порада четверта: запасайтеся вітамінами

Деякі лікарі стверджують, що організм вегана не отримує достатньої кількості вітамінів і мінералів. Інші заперечують цю точку зору. Як би те ні було, не зайвим буде прийом додаткових вітамінних комплексів, які сприяють хорошому самопочуттю і міцному здоров'ю. Краще підібрати ті таблетки, які містять вітаміни B-групи, так як саме їх не вистачає веганам.

Позитивний вплив веганства на здоров'я

За статистикою, серед веганів нижче відсоток захворюваності на рак, серцево-судинними захворюваннями, діабетом і ожирінням. Після відмови від м'яса багато спостерігають у себе прилив сил і енергії, надзвичайну бадьорість. Хоча б заради цього варто спробувати дотримуватися веганства. Цілком можливо, що це саме та дієта, яка вам так потрібна.

Читай також: