Сумісність продуктів

Американський дієтолог-натуропат Герберт Шелтон, посилаючись на досліди з фізіології, запропонував систему роздільного харчування. Ідея його теорії ґрунтувалася на сумісності і несумісності продуктів харчування.

Роздільне харчування

Всі продукти харчування діляться на три групи: вуглеводомісткі продукти, белковосодержащіе продукти і продукти, насичені жирами. Фундаментом теорії роздільного харчування є заборона поєднання білків і вуглеводів. Споживання білкових і вуглеводних продуктів одночасно ускладнює процес травлення. Єдиним універсальним складовими є жири - їх можна поєднувати з усіма іншими компонентами. При неправильній сумісності продуктів харчування не окислилися жири і вуглеводи перетворюються на підшкірний жир, і утворюється надлишкова вага.

Лише через два-три години після останнього прийому їжі допустимо вживати несумісні продукти.

Основні правила роздільного харчування

Існує ряд правил роздільного харчування.

 1. Не допускати поєднання білкової та вуглеводної їжі.
 2. Є тільки тоді, коли настає голод. Важливо не плутати з апетитом.
 3. Випивати 1,5-2 л води в день. Запивати їжу заборонено.
 4. Ретельно пережовувати їжу.
 5. Їсти побільше свіжих овочів і фруктів.
 6. Не переїдати. Ваші порції повинні бути вагою 250-300 р.
 7. Їсти просту їжу, віддаючи перевагу місцевим продуктам.
 8. Дотримувати режиму сну. В середньому для сну досить 7-9 годин в день.
 9. Заборонено вживати: цукор, ковбаси, консерви, майонез, какао, солодкі газовані напої та алкоголь.

Знаючи основні правила теорії Герберта Шелтона, можна підвести підсумок, що чим більше на тарілці різних інгредієнтів, тим складніше організму перетравлювати їжу. Тому, чим простіше раціон, тим краще для вашого здоров'я і фігури.

Роздільне харчування - сумісність продуктів

Для засвоєння того чи іншого продукту потрібна індивідуальна сукупність ферментів в шлунковому соку. Білки добре перетравлюються в кислотному середовищі, а для розщеплення вуглеводів сприятлива лужне середовище. Кислота сповільнює функціонування необхідного для переварювання ферменту. Тому білкові і вуглеводні продукти краще не їсти. Також не слід поєднувати вуглеводи з кислими продуктами, так як активність стримується знаходиться в слині амілази, що відповідає за розщеплення вуглеводної їжі.

Харчові продукти і їх сумісність:

 • білки: м'ясо, риба, птиця, яйця, сир, сир, бобові культури (відмінне сполучення з будь-якими овочами, які допомагають їх засвоєнню і сприяють зниженню рівня холестерину в крові);

 • вуглеводи: хлібобулочні вироби, зернові культури, картопля, макаронні вироби (гарне сполучення з зеленню, овочами і жирами, але не припустима сумісність з белковосодержащими продуктами);

 • жири: все розмаїття масел, вершки, сметана, сало (припустимо поєднання з углеводосодержащими продуктами, зеленню і всіма видами овочів).

Користь роздільного харчування

 1. Сприяє зменшенню інтоксикації організму.
 2. Значно прискорює всі обмінні процеси в організмі.
 3. Покращує самопочуття.
 4. Допомагає в боротьбі із зайвою вагою.

Якщо постійно слідувати нормам роздільного харчування і враховувати сумісність продуктів для схуднення, то можна залишатися в гарній формі протягом довгих років. За статистичними даними більше сотні тисяч людей позбулися зайвої ваги завдяки цьому способу харчування.

Досить часто роздільне харчування застосовують, як профілактику захворювань шлунково-кишкового тракту.

Шкода роздільного харчування

Варто звернути увагу і на те, що є противники теорії роздільного харчування. Дієтологи і фізіологи різних країн стверджують, що теорія сумісності продуктів харчування невірна. Вони аргументують це тим, що підшлункова залоза виділяє необхідний набір ферментів незалежно від того, з'їли ви білкове блюдо або блюдо, багату вуглеводами. Це означає, що у людини травна система розвинена досить добре і може легко впоратися з будь-якою їжею.

На думку фахівців, тривале дотримання правил теорії Герберта Шелтона може призвести до зриву природного травлення. Також вчені стверджують, що роздільне харчування створює стресову ситуацію для організму.

Роздільне харчування таблиця сумісності продуктів

Таблиця роздільного харчування є відмінною помічницею для складання меню, так як дозволяє перевірити сумісність продуктів в тому чи іншому рецепті. Користуватися таблицею сумісності продуктів досить просто, так як всі продукти розділені за категоріями.

Для зручності можна скачати таблицю, роздрукувати її і повісити на кухні, щоб вона завжди була у вас на очах.

У цій таблиці сумісності продуктів харчування представлений перелік найпоширеніших інгредієнтів ваших страв. Кожна група продуктів має номер, кожен номер рядка аналогічний кожному номеру стовпця (наприклад, рядок 17 і 17 стовпець - це диня). Кольоровий фон на перехресті рядків і стовпців позначає категорії поєднань: зелений – добре сумісні, жовтий – нормально сумісні, червоний – погано сумісні.

Якщо ви замислюєтеся про перехід на роздільне харчування, то для початку слід визначитися якої мети ви хочете досягти за допомогою цієї системи - схуднути або поправити своє здоров'я.

Для ефективного схуднення почніть займатися спортом. Регулярно робіть домашню зарядку - це додасть тонус м'язів всього тіла. Дуже може бути, що для схуднення вам буде достатньо дотримуватися принципів правильного харчування.

Пам'ятайте, що при переході на роздільне харчування організм піддається стресу. Відхилення від звичного способу життя - вибір досить серйозний і непростий. Тому, перш ніж перейти на систему роздільного харчування, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: