Спортивне харчування

У момент вибору спортивного харчування у новачків розбігаються очі. Інтернет-магазини пропонують десятки видів жіросжігателей, протеїн різного походження, вітамінні коктейлі, цілі програми харчування. Як же вибрати найкраще спортивне харчування? І як придбати саме той комплекс, який необхідний вашому тілу? Стаття допоможе вам визначити призначення спортивного харчування і визначитися з вибором.

Спортивне харчування

Нерідко спортивне харчування плутають з медичними препаратами, які продаються в аптеці. Спортивне харчування складається з тих же елементів, що і звичайна їжа. Найчастіше спортивне харчування являє собою біодобавки або концентрати тих чи інших поживних речовин. Всі види спортивних добавок дозволені до вживання і нешкідливі для організму.

Спортивне харчування використовують спортсмени і бодібілдери. Добавки не принесуть ніякої користі, якщо ви ведете малорухливий спосіб життя і систематично переїдаєте. Яка б не була ваша мета, обов'язково поєднуйте концентрати з фізичними навантаженнями і правильним харчуванням.

Навіщо ж розроблені добавки до їжі? Звичайна їжа не завжди сповнена потрібних елементів. Поживні речовини з різних продуктів засвоюються з різною швидкістю. Якщо ваша мета - наростити м'язову масу, то денна норма білка у вас подвоїться, а то й потроїться. Дуже складно отримати потрібну кількість якісного протеїну з їжі. На допомогу до вас прийдуть протеїнові суміші та коктейлі, які не містять додаткових, непотрібних вам речовин. Спортивне харчування розрізняється за ступенем засвоєння. В залежності від завдань, які ви ставите перед заняттями спортом, ви зможете вибрати добавки зі швидкістю засвоєння в кілька годин або ж комплекс, що діє у вашому тілі до 12 годин. Для інтенсивних тренувань потрібно багато енергії, яку також легко можна отримати з невеликої порції спортивного харчування. Так, один білково-вуглеводний коктейль замінить цілу миску відварених макаронів зі значним шматком м'яса.

Види спортивного харчування

Щоб вибрати спортивне харчування для себе, визначитеся з цілями своїх тренувань. Розрізняють спортивне харчування м'язової маси і її підживлення, створення рельєфності тіла, збільшення сили і витривалості, відновлення енергії. Є категорія спортивного харчування для схуднення - це жіросжігателі натурального походження, які не мають нічого спільного з розрекламованими таблетками і біодобавками з аптеки.

Спортивне харчування для набору маси

Протеїн

Протеїн являє собою добавку до їжі на основі білка. Протеїн поділяють на групи за походженням та швидкості всмоктування основного компонента:

  1. Сироватковий (швидкий) - цей білок належить до так званих швидким протеїнів, так як він розщеплюється в організмі швидше за інших. Такий білок краще всього підійде для нарощування м'язів. Вживати його слід до занять спортом і після них. Добова норма - 30-50 р.
  2. Казеїн (повільний) - білок, який засвоюється в організмі до 8 годин. Такий протеїн рекомендується як при наборі м'язової маси, так і з метою її збереження при схудненні. Казеїн здатний впливати на почуття голоду, тому в період схуднення буде корисно приймати його вечорами. Для росту м'язів вживайте казеїн на ніч і протягом дня, коли не можете дозволити собі поживний прийом їжі.
  3. Комплекс протеїнів являє собою суміш білків різного походження. До складу такого комплексу можуть входити повільні соєвий білок, казеїн і швидкі сироватковий і яєчний білки. Таким протеїном можна замінити кілька прийомів їжі під час схуднення. Для нарощування м'язів приймайте комплексний білок на ніч і до тренування. Після вправ краще вибрати швидкий протеїн.

Купити

Гейнер - це поєднання протеїну і вуглеводів при незначній кількості жирів. Приймайте такий комплекс, якщо ви не страждаєте від надлишку жиру в організмі і тренуєтеся для росту м'язів. Найкраще вживати гейнери відразу ж після тренування, так як вони забезпечать потрібне живлення м'язів після навантаження і заповнять витрачену енергію. Гейнер - ідеальний засіб для швидкого нарощування маси, якщо у вас немає схильності до повноти. Худорлявим людям можна вживати суміші кілька разів в добу, навіть якщо в цей день ви не тренуєтеся.

Предтренировочные комплекси

Предтренировачные комплекси містять безліч елементів, які спрямовані на те, щоб дати вам достатньо сил і енергії для тренування. Приймати такі добавки в дні, вільні від тренінгу, безглуздо і витратно. Найбільш частими компонентами сумішей є речовини, що підвищують витривалість (кофеїн та його аналоги), що живлять м'язи (ВСАА, аргінін), а також відновники (таурин, бета-аланін) і набори вітамінів і мінералів.

Додавання в комплекси кофеїну, ефедрину та інших стимуляторів викликає суперечки фахівців. Стимулятори, без сумніву, підвищують працездатність, але їх часте вживання збільшує ризик інсульту. Тому випускають предтренировочные суміші і без кофеїну.

Креатин

Креатин є найбільш ефективним засобом для росту м'язів і збільшення силових показників. Приймати його варто в дні, вільні від тренінгу, по 4 г, розчинивши в рідині. Також цю добавку ви знайдете у вигляді капсул і таблеток.

Спортивне харчування для схуднення

У виборі жиросжигателей і інших засобів для схуднення найголовніше - ретельно вивчити склад препарату та його дія на організм. Багато добавки для зниження маси тіла є неефективними. Деякі Бади і зовсім не містять у складі ніяких речовин, що впливають на вагу, і продаються лише завдяки рекламі.

Жироспалювачі

Карнітин - спортивне харчування, спрямоване на топку жирових відкладень під час фізичних навантажень. Такі добавки підійдуть тільки для тих, хто під час тренувань хоче витрачати запаси жиру, а не вуглеводів. Як правило, жіросжігателі базуються на природних компонентах: кофеїн, гуарані, зеленому кави, екстракті зеленого чаю та ін Добавки для схуднення ділять на групи в залежності від їх дії на організм:

  1. Термодженікі впливають на швидкість метаболізму за рахунок підвищення температури тіла під час навантажень.
  2. Блокатори вуглеводів сприяють переробці вуглеводів з їжі, при якій організм отримує менше калорій.
  3. Блокатори жирів спрямовані на придушення ферментів, які відповідають за засвоєння жирів з їжі.
  4. Стимулятори активують роботу щитовидної залози. Такі добавки запускають обмін жирів і їх топку в організмі.
  5. Аноретики - препарати для придушення голоду.
  6. Діуретики - сечогінні препарати, які направлені на виведення рідини з організму.

 

Видів жіросжігателей велике безліч. При їх виборі будьте особливо уважні до інформації про побічні ефекти та вплив засобів схуднення на органи. Жироспалювачі різних видів можна поєднувати в комплекс для більшого ефекту.

Замінники їжі

Замінники їжі - це цілі комплекси добавок, збалансованих за кількістю поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Замінники їжі використовують не тільки для схуднення, але і для набору м'язової маси і просто в якості здорового харчування. Виробники деяких замінників їжі стверджують, що їх продукти являють собою унікальну, повноцінну їжу, якої в природі не існує.

 

Комплекс вітамінів і мінералів

Вітаміни і мінерали, необхідні тілу незалежно від цілей ваших тренувань. Ви можете вибрати потрібний комплекс з урахуванням статі, віку, харчування, інтенсивності навантажень і інших показників. Вітаміни і мінерали випускають в самій різній формі, від таблеток і капсул до рідин і пастили.

Набір спортивного харчування

Спортивне харчування принесе більше користі в комплексі, тобто при поєднанні добавок різного типу. Так, для зростання м'язової маси рекомендуються не тільки протеїнові кошти для формування м'язів, але і добавки для витривалості, сили, енергії, харчування тканин. В залежності від ваших цілей програми харчування будуть відрізнятися.

Де купити спортивне харчування?

Спортивні добавки випускаються під різними брендами, у різних обсягах, мають різну вартість. Перш ніж зважитися на покупку, визначитеся з метою ваших тренувань і ціною, яку ви зможете заплатити за спортивне харчування. Інтернет повниться сайтами магазинів, що спеціалізуються на Бади для спортсменів. Смакові добавки підвищують ціну живлення, тому вирішите, чи згодні ви доплачувати за аромат шоколаду. Нестачі в видах спортивного харчування на російському ринку немає. Щоб не витратити гроші даремно, будьте уважні до потреб організму і складу спортивного харчування. Відгуки покупців про ті або інші добавки допоможуть вам з вибором.

Читай також: