Одноденне голодування

Лікувальна одноденне голодування може проводитися в різних цілях: для оздоровлення організму, зниження ваги, лікування деяких видів захворювань. У статті буде розказано про те, як правильно голодувати, як виходити з одноденного голодування, про користь і шкоду відмови від води і їжі.

Користь одноденного голодування

Розрізняють одноденне і багатоденне голодування. Перед тривалим (3,6,10 днів) голодуванням слід для початку провести одноденне голодування на воді. Отримавши такий досвід, можна буде спробувати голодувати більш тривалий термін. В іншому випадку є ризик, що повна відмова від їжі (води) обернеться не дуже добре для здоров'я. Освоївши техніку одноденного голодування, ви відчуєте всі переваги та недоліки цього оздоровчого методу.

Одноденне голодування — користь і шкода

При регулярній практиці одноденного голодування може спостерігатися:

  • загальне зниження ваги;
  • відновлення порушених обмінних процесів;
  • регенерація клітин шкіри;
  • омолоджуючий ефект;
  • зміцнення імунітету;
  • поліпшення загального самопочуття;
  • зниження ризику виникнення захворювань серця, онкології і інших недуг.

Якщо говорити про шкоду голодування, то можна впевнено сказати про його відсутності, за умови повного здоров'я організму голодуючого.

Одноденне голодування на воді

Як же правильно та з користю провести саме голодування? Можна, звичайно, почати його без певної підготовки, але тоді організм сприйме таку подію, як стрес. Краще попередньо очистити організм і налаштуватися морально. Напередодні «голодного» дня рекомендовано відмовитися від важкої, висококалорійної їжі, від алкоголю і сигарет. Перевагу слід віддати рослинній їжі (легкий овочевий або трав'яний салат, вегетаріанський суп). Також бажано провести процедуру клизмирования (очищення кишечника).

Вранці наступного дня виключіть будь-яку їжу. Дуже корисно пити чисту воду (близько двох літрів за день).

Якщо самопочуття стане зовсім поганим, припустимо випити чашку теплої води з невеликою ложечкою натурального липового меду і лимонним соком.

На наступний день можна повернутися до звичного режиму харчування. Але, не рекомендовано переїдати.

Одноденне сухе голодування

Сухе голодування на увазі те, що не можна ні їсти, ні пити. Ніякої рідини. Починається процес голодування з вечора (після останнього прийому будь-якої рідини або їжі). Потім голодування триває весь наступний день. Закінчення — вранці наступного дня. Таким чином, повне час відмови від їжі та води становить тридцять шість годин. Такий вид найбільш підійде для щотижневого голодування.

Вихід з одноденного голодування

Вихід з голодування слід починати ранковим прийомом 1 чашки води (з маленькою ложечкою меду і соком свіжого лимона).

Пити воду треба дрібними ковтками, потроху.

Далі через кілька годин слід з'їсти порцію свіжого салату з заправкою з лимонного соку. Порція не повинна бути більше 100-150 р. Можна зробити салат з звичайної білокачанної капусти, молодий моркви і салатних листків.

В обід слід з'їсти порцію тушкованих без масла і жиру овочів.

Увечері рекомендована невелика порція каші на воді.

Одноденне голодування — відгуки

Відгуки людей, що практикують різні види голодування, вражають. Багато відзначають небувалий прилив сил і енергії, поліпшення стану шкіри (очищення, зменшення зморшок, зникнення акне). Відбувається природне схуднення за рахунок відмови від їжі та води та очищення кишечника. Чимало й тих, які заперечують це метод оздоровлення. Одноденне голодування — шкода або користь? Вирішити для себе можна, тільки пройшовши через нього.

 

Читай також: