Натуральні цукрозамінники

Давно відомо, що цукровий пісок не приносить користі організму. Зайві калорії і надбавка у вазі — ось і всі «плюси» споживання цукру. Краща заміна шкідливого цукру — це натуральні цукрозамінники.

Нешкідливий цукрозамінник — міф чи реальність?

Багато людей для свого харчування вважають за краще використовувати саме натуральні цукрозамінники. Адже вважається, що все натуральне корисно і не приносить шкоди. Існує велике число цукрозамінників. Щоб зрозуміти з чого складаються аналоги натурального цукру і так вони нешкідливі, необхідно детальніше дізнатися про кожного з них.

Вибираємо кращий цукрозамінник

Фруктоза

Це речовина рослинного походження. Міститься в натуральних фруктах, ягодах, квітковому меді, деяких насінні. Фруктоза абсолютно нешкідлива. Не має стороннім присмаком. Дозволена в діабетичному та дитячому харчуванні. Її використовують і в повсякденному вжитку, так і для консервації. Але при всіх своїх плюсах фруктоза досить калорійна. Тому не варто вживати цей цукрозамінник при дієтичному способі життя.

Сорбіт

Також відноситься до категорії натуральних замінників цукрового піску. Добувається з фруктів (яблука, абрикоси), фруктових кісточок плодів горобини. Застосуємо для діабетиків і для дієтичного харчування. Має послаблюючу і сечогінну ефектом. Має побічні ефекти: може призвести до здуття, печії, нудоті при перевищенні норми споживання. Так само, як і фруктоза, калорійний, тому слід уважно розраховувати денну норму при схудненні.

Ксиліт

Міститься в деяких фруктах і рослинах (бавовняна лушпиння, кукурудзяні качани). Має кристалоподібну форму і білий колір. Не володіє смаком і ароматом. Часто набуває жовтуватий відтінок. Як і його «побратими» дозволено діабетикам і людям, що стежать за своєю фігурою і здоров'ям. Володіє високою антибактеріальною дією. Застосовується при виготовленні жувальних гумок, зубних паст. Також, як сорбіт, має проносний ефект. Надмірне його вживання може викликати розлад кишечника.

Стевія

Один з найбільш нешкідливих цукрозамінників. Виробляється цей підсолоджувач їх південноамериканської рослини «Стевія» (із листя). Порівняно з іншими замінниками має найменшу калорійність. Тому підходить для дієтичного харчування. Крім солодкого смаку і мінімум калорій, має безліч достоїнств:

  • знімає запалення;
  • знижує артеріальний тиск;
  • підвищує імунні властивості організму;
  • має антимікробну ефектом;
  • знижує рівень цукру в крові;
  • нормалізує холестерин.

Не має протипоказань і недоліків. Це кращий цукрозамінник при діабеті та низькокалорійному харчуванні.

Цукрозамінник — калорійність

Поглянувши на таблицю, стає зрозуміло, що більшість натуральних цукрозамінників по калорійності близькі до звичайного цукру.

У продажу є також рідкі цукрозамінники. По своїй суті вони не відрізняються від сухих. Різна лише форма виробництва. Але їх легше використовувати при приготуванні їжі, оскільки вони не потребують додаткового розчинення.

Читай також: